Kommenteeri

Tugiisik kui sõber

Vabatahtlik töö kogub aina rohkem populaarsust ning inimesed otsivad erinevaid väljundeid ühiskonnas panustamiseks. Tugiisikuks olemine on selleks üks võimalus. Kes on tugiisik ja milline roll on tal lapse elus? LOE EDASI
Tallinna Lastekodus kaasatakse tugiisikuid juba 2004. aastast. Selle aja jooksul on paljud lapsed leidnud endale sõbra, kelle toel iseseisvuda ja kellega koos vaadatakse tulevikku. Meie programmis ei pea olema ainult väljaõppe läbinud erialase haridusega inimene, vaid igaüks kellel on aega ja tahtmist oma tähelepanu lapsele pühendada. Tallinna Lastekodus on tugiisikud lastele kui sõbrad või nagu vanem õde-vend, kellega on tore maailma asju arutada ja koos aega veeta. 

Vabatahtlik tugiisik?

Tugiisiku ametit seostatakse eelkõige puuetega laste professionaalsete abistajatena. Meie eesmärk on pakkuda lapsele läbi tugiisiku programmi sõprussuhet. Tugiisik kohtub noorega ilma eelarvamusteta, nad loovad oma suhte läbi ühiste tegevuste. Nii võib tugiisik motiveerida last korralikult koolis käima või kaaslastega sõbralikumalt käituma. Tugiisik saab pakkuda sõprust ja mõistmist, kui teised seda ei tee. Tugiisikutega vesteldes ning uurides nende motivatsiooni kohta vabatahtlikuna tegutseda, on vastus üldiselt sarnane- panustada tagasi ühiskonda ning pakkuda oma sõprust kellelegi, kes seda vajab.

Tugiisik kui eeskuju

Paljudel inimestel on lapsepõlvest meeles mõni täiskasvanu, kes oli positiivseks eeskujuks. See võis olla ema-isa, vanem vend või õde, õpetaja või hoopis naabritädi kõrval majast. Vanemliku hoolitsuseta jäänud lastel tihti selliseid eeskujusid ei ole ning tugiisikutel on võimalus olla selleks positiivseks teenäitajaks. "Sul on nii äge töö, kuidas ma saaksin seda õppida?" kõlab 16 aastase neiu suust ning tal on tekkinud huvi kõrgkoolis edasi õppimise vastu. Tänu tugiisikute kaasamisele on lapsed ja noored muutunud enesekindlamaks ja suunanud pilgu tulevikku. Tugiisik on toetav kaaslane selle teekonnal, et ükskord iseseisvasse astuval noorel oleks siht silme ees ja tahe oma oskusi rakendada.

Tugiisik kui sõber

Lapsed ei mõtle, kuidas tugiisikud nende sotsiaalseid oskusi parendavad, maailmapilti avardavad või iseseisvaks eluks ettevalmistavad. Laste jaoks on oluline, et neil on "oma" inimene, kellega kahekesi aega veeta ja juttu rääkida. Nende jaoks on oluline, et keegi viitsib minna kinno või mere äärde, et kellelgi on aega ja tahtmist ainult temaga aega veeta. Nad soovivad kedagi, kes suhtuks lapsesse kui võrdväärsesse vestluspartnerisse. Tallinna Lastekodus on mitmeid pikaajalisi sõprussuhteid, kus tugiisiku programm ei ole enam piiriks ning tugiisiku ja noore vahel on tekkinud usalduslik suhe. See on ka meie programmi üks eesmärk- luua tingimused, et lapsed saaksid luua usalduslikke suhteid. 

Tugiisikuks mees?

Sotsiaalvaldkonnas töötab väga palju naisi, nii ka asendushoolduses. Paljud poisid sooviksid aga meessoost sõpra, kellega ajada meeste juttu, kes oleks mehelikuks eeskujuks ja tahaks ette võtta põnevaid seiklusi. Miks aga nii vähe mehi soovib tugiisikuks kandideerida? Heaks sõbraks olemist ei pea eraldi õppima ning lapsega saab koos teha igapäevaseid tegevusi- suvel sõita rattaga, käia metsas grillimas või talvel kelgutada ja lumememme ehitada. Tugiisikud saavad tutvustada lastele oma hobisid ning kaasata neid oma meelistegevustesse. 

Tallinna Lastekodu ootab tugiisikute ridadesse mehi! Kui sina või mõni sinu sõber tunnete, et teil oleks ühe noorega koos aega veeta ja oma toredaid tegemisi tutvustada- kandideeri vabatahtlikuks!
Loe lähemalt vabatahtlikust tegevusest Tallinna Lastekodus

Lisa kommentaar

Email again: