Kommenteeri

Tallinna Lastekodu pakub perede tugiteenuseid

Alates 1. jaanuarist pakub Põhja piirkonnas (Harjumaa, Raplamaa, Järvamaa) perede tugiteenuseid ka Tallinna Lastekodu. Tugiteenuste hulka kuuluvad peretoe teenus, mentorlus, psühholoogiline nõustamine ja tugigrupid peredele. Tugiteenused on mõeldud hooldus-, eestkoste ja lapsendajaperedele. LOE EDASI
Tugiteenuste eesmärk on toetada asendushooldust pakkuvaid perekondi lapse kasvatamise ajal, et koostöös perega jälgida nende toimetulekut, toetada peret ning ennetada ja abistada võimalike probleemide lahenduse leidmisel. 
Tallinna Lastekodu pakub nelja erinevat tugiteenust, millest igaühel on oma eesmärk. Peretoe teenuse osutamisel jälgib peretoetaja koostöös perega pere toimetulekut ning aitab peret küsimustele vastuste leidmisel. Küsimused võivad olla nii kasupereks olemise kohta kui lapse kasvatamisega seotud küsimused. Peretoetaja aitab võimalikele probleemidele lahenduste leidmisel. Tallinna Lastekodu peretoetajad on Meelis Kukk, Marge Ulla Arusoo, Marika Aus, Annika Räim, Eve Muru ja Triin Salin. 
Kui aga pere tunneb, et vajab kogemuslikku nõustamist mõne konkreetse keerulise olukorra puhul, on abiks mentorlus teenus. Meie mentorid Eve Muru ja Helen Hiie vahendavad teadmisi ja isiklikke kogemusi, soovitavad alternatiive ning toetavad ja nõustavad peret. 
Psühholoogilise nõustamise eesmärk on samuti aidata kaasa kasupereks olemisega või lapse kasvatamisega seotud küsimuste või probleemide lahendamisele. Nõustamist võib saada üks või mitu pereliiget ning nõustamisel selgitatakse välja probleemi olemus, leitakse pere ressursid ja vajadusel suunatakse erialaspetsialistide konsultatsioonile või soovitatakse teraapiat. Tallinna Lastekodus viib psühholoogilist nõustamist läbi Tatiana Mikhitaryan.
Lisaks individuaalsetele ning perepõhistele teenustele kutsume kokku ka tugigrupid. Tugigrupi eesmärk on pakkuda peredele regulaarset kooskäimise võimalust ning aidata leida võimalusi lastega seotud küsimuste või probleemide lahendamiseks. Oluline on ka  toimetuleku tõstmine, kasutades ekspertide nõuandeid ja grupiressurssi. Lastega seotud küsimused võivad olla seotud suhetega, kasvatusega, kooliga jne. Tugigrupp on turvaline keskkond, kus jagada oma rõõme ja muresid ning saada innustust teistelt sarnases olukorras olevatel peredelt. 

Pakutavad teenused on peredele tasuta. Tugiteenuseid rahastatakse Euroopa sotsiaalfondi "Tugiteenused perepõhise asendushoolduse pakkujatele" vahenditest. 

Täpsema info saamiseks võta ühendust:
Meelis Kukk
e-post: meelis.kukk@tallinnalastekodu.ee
Tel. 56 909 770

Lisa kommentaar

Email again: