Kommenteeri

Suve ja sügise tegemised Tallinna Lastekodus

Tallinna Lastekodu lastel ja noortel on sel suvel palju tegemisi olnud. On kasutatud võimalusi veeta perekodudel omakeskis aega aga ka aktiivsed üritused, kuhu on pered kokku oodatud. Paljud toredad tegemised on läbiviidud koostöös ägedate partneritega, kes laste hüvanguks oma aega ja ressursse panustavad! LOE EDASI
Juunikuus külastasime noortega Tallinna Karjäärikeskust. Meiega kohtus karjääriinfo spetsialist, kes selgitas noortele, millised on tööotsinguks vajalikud kandideerimisdokumendid, kuidas neid koostada, kust otsida sobivat tööd? Tutvusime ka erinevate õppimisvõimalustega. Lisaks oli meil võimalus tutvuda ka raamatukogu, ideaalse töökeskkonna näidiste, karjääritunneli ning isevärki simulaatoriga, mis aitab tõetruult ette valmistuda töö- või koolivestluseks. Saime teada, et paljude eksponaatide juures on ka üks hea lisavõimalus — kogu info võib saata meilile, et see pärast kodus rahulikult üle vaadata.
Juulis külastasid meid 6 praktikanti (koos juhendajatega) Saksamaalt. Praktika kestis kokku kaks nädalat. Selle aja jooksul olid praktikandid kahes erinevas peremajas ning kaks jälgisid noorsootöötaja igapäevatööd. Selle perioodi jooksul toimusid ka toredad ühisettevõtmised:
Kodukohvikute päev Pähkli üksuses- Kõik pered olid oodatud osalema ning said võimaluse tutvustada oma maja terrassil toite, mis räägiksid lugusid meie kultuurist. Proovida sai nii mulgiputru, kiluleiba kui igasuguseid erinevaid küpsetisi. Laualt ei puudunud ka kama. Meie külalised Saksamaalt olid kaasa toonud sinki ja juustu. Pärast said lapsed ja noored mängida traditsioonilisi Eesti mänge nagu kotijooks, köievedu ja kummikuvise. Kõige populaarsemaks kujuneski kummikuvise.
Päästepäev Pähkli üksuses- Kohale olid tulnud sõbrad Lasnamäe Päästekomandost ja MUPOst.  Muuhulgas sai koostada enda kriisiabi paki ja külastada suitsutelki! Lastele tuli külla ka Lumeleopard Lauri!
Spordipäev Nõmmel- Lapsed ja noored veetsid aega madalseikluspargis ja mängualadel nagu nt: pallimäng, korvaplli vabavisked, rippumine aja peale, lauatennis, tõuksi slaalom, hüpped hüppenööriga ja mäng tennisepallidega. Lisaks Saksast tulnud praktikantidele ja Lastekodu personalile aitasid üritust läbi viia ka tennisetreener Krista Kivi ja mereröövel Margit (Sparkling Stars OÜ), kes panustasid oma aega ja tahet laste ja noortega tegemistesse. 
Tennisetreener Krista Kivi koos jalgpallitreener Maarja Virulaga külastasid ka Pähkli üksust, et rääkida oma tööst ja tegemistest. Lisaks igapäeva tööle tegelevad nad ka missindusega.
Septembri esimeses pooles käisid meil külas BC Kalev/Cramo korvpallurid. Koos pandi üles korvapllirõngas ning loobiti palli. Kevadel korraldas Kalev/Cramo teist korda oksjoni mängijate musta värvi Unibet-erivormidele, mille tulu eest said Tallinna Lastekodu ja Haiba lastekodu uued korvikonstruktsioonid, varustuse ja mänguasju. Lastel oli väga äge näha selliseid korvpalli ässasid oma õuel ning nendega koos palli põrgatada.
Septembri teises pooles tähistasime Balbiino külaskäiguga Vanilla Ninja jäätise 20. sünnipäeva! Lapsed ja noored said maiustada jäätisega ning Jätsiabi autoga sõitis kaasa ka Piret Järvis-Milder, kelle tulek palju elevust tekitas. Esitati küsimusi jäätise ja bändi kohta ning tunti huvi selle üle, kui palju jäätiseid Jätsiabi autosse mahub :)

Suvi on olnud tegus ning sügis saab alles hoogu sisse! Täname kõiki, kes on oma aega ja ressursse meie lastesse panustanud!


Lisa kommentaar

Email again: